czw.. maj 23rd, 2024
meble

Jest to nic innego jak specjalistyczny element, który ma na celu przede wszystkim zapewnienie w pełni komfortowego zamykania tak zwanych „drzwiczek meblowych”. Montuje się je zwykle podczas składania zupełnie nowych mebli oraz jako pewnego rodzaju uzupełnienie szafek, których drzwiczki nie są się w stanie domknąć. 

Jakie są rodzaje zatrzasków meblowych?

Warto w tym miejscu niewątpliwie podkreślić dość istotny fakt, że dosłownie każdy model zawiasów dostępny obecnie na rynku posiada ściśle określone parametry i specyfikację. Wiąże się to bezpośrednio ze sposobem jego montażu. 

Zatrzaski obrotowe

Składają się one ze w pełni obrotowego pinu oraz specjalnego gniazda mocującego. Dzięki temu stanowią one niezwykle zaawansowanie i co najważniejsze niezwykle szybkie, a także proste w montażu rozwiązanie. Do ich podstawowych zalet zaliczamy fantastyczną wytrzymałość na różnego rodzaju uszkodzona o charakterze typowo mechanicznym, opływowy kształt, czy dość niski profil. Działają one dosłownie tak samo, jak meblowe zamki. Posiadają one jednak o wiele łatwiejszy do operowania mechanizm. Dzięki temu nie trzeba koniecznie posługiwać się specjalnie wyrabianym kluczem. 

Zatrzaski kasetkowe

Są one stosowane przede wszystkim w kontekście montażu pudełek oraz skrzyni. Ich główną zaletą jest prosta obsługa, bowiem mogą one bez większego problemu działać na wcisk, co umożliwi nam uzyskanie o wiele większego komfortu niż zwykle.

Zatrzaski z cichym domykiem

Mechanizm w nich zainstalowany jest w stanie w znacznym stopniu usprawnić korzystanie z domowych mebli. Wystarczy jedynie leciutko nacisnąć front szafki, aby drzwi same się otworzyły. Zamknięcie frontu działa w zupełności na tej samej zasadzie. Jest to co by nie mówić naprawdę kapitalne udogodnienie życia codziennego. 

Zatrzaski kątowe

Swoim wyglądem oraz dość nietypową charakterystyczną budową przypominają w znacznym stopniu połączenie o wiele grubszego zawiasu wraz z kątownikiem. Co ważne, są one w stanie zapewnić płynne działanie całego mechanizmu, nawet w sytuacji, gdy umieścimy je pod zawrotnym kątem wynoszącym ponad 180 stopni. 

Zatrzaski dotykowe

Jest to dość nowe rozwiązanie, które w zasadzie niedawno pojawiło się na rynku. Dzięki temu stanowi on pewnego rodzaju innowacje. Warto w tym miejscu podkreślić dość istotny fakt, że zatrzaski dotykowe sprawdzają się wręcz idealnie w przypadku w pełni bezdotykowych aranżacji.

Zatrzaski magnetyczne

Zatrzask magnetyczny polega na tym, że szafka jest otwierana, oraz zamykana za pomocą specjalnie do tego przeznaczonych magnesów. 

Który zatrzask meblowy będzie tym właściwym?

Jednym z najważniejszych kryteriów podziału zatrzasków na poszczególne jest niewątpliwie sposób, a także dokładne miejsce ich montażu. Pod tym względem warte uwagi są przede wszystkim zatrzaski wpuszczane, czy nakładane, bowiem dzięki nim uzyskamy bardzo ciekawy efekt wizualny, które bez problemu jest w stanie urzec swoją prostotą. Konsumenci decydują się głównie na zakup zatrzasków magnetycznych. Wynika to z ich bądź co bądź bardzo atrakcyjnej ceny oraz niezwykle prostej formy. W tym przypadku zatrzask meblowy składa się jedynie z dwóch podstawowych części, podtrzymującej i głównej. Sam mechanizm opiera się natomiast na oddziaływaniu powstałego w ten sposób pola magnetycznego, które powołały do życia dwa równoległe magnesy.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na dość ciekawą kwestię. Mianowicie obecnie coraz częściej jesteśmy w stanie spotkać o wiele bardziej rozbudowane konstrukcje. Wynika to przede wszystkim z ich ogromnej funkcjonalności oraz niezawodności. Za idealny wręcz przykład posłużą nam zdalnie sterowane zatrzaski, które można kierować między innymi za pomocą sieci Wi-Fi, czy specjalistycznych aplikacji do pobrania na telefon komórkowy. Mogą one jednak zajmować o wiele więcej miejsca, aniżeli ich klasyczne odpowiedniki. Bardzo praktyczny magnetyczny zatrzask meblowy jest w stanie znaleźć naprawdę szerokie zastosowanie w kontekście mebli wchodzących w skład salonu, a jego montaż nie wymaga użycia wiertarki, co jest na pewno jego przeogromną zaletą.