wt.. kwi 23rd, 2024
prezent

Urodziny, imieniny, dzień dziecka, a może podarek bez okazji – wcale nie tak łatwo jest wymyślić prezent, który zachwyci dziecko i zapewni mu kreatywną zabawę przez dłuższy czas. Wchodząc do sklepu z zabawkami, możemy być oszołomieni ilością różnego rodzaju propozycji. Jednakże zabawki dobrze jest kupować z głową. Po pierwsze tak, aby były dla dziecka bezpieczne i dostosowane do jego wieku. Po drugie tak, aby były zajmujące i przyczyniały się do rozwoju malucha. Wobec tego, jaki prezent będzie odpowiedni dla małego chłopca? 

Mali chłopcy uwielbiają różnego rodzaju pojazdy 

Jest to jeden z najbardziej oczywistych pomysłów- pojazd, który będzie w stanie dostarczyć maluchowi dużo radości, ale i jakże ważnej dawki ruchu. Traktorki na pedały to pojazdy, które mogą służyć do zabawy zarówno w mieszkaniu, jak i na podwórku. Są to odpowiednie zabawki zarówno dla dzieci mniejszych, które dopiero uczą się jazdy na rowerze, jak i dla tych nieco starszych. Traktorki dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych. Mogą przyjmować formę spychacza, koparki lub też posiadać dodatkowe wyposażenie w postaci przyczepy. Zdarza się też, że do niektórych modeli dodatkowe wyposażenie możemy dokupić z czasem. Zapewniają dziecku nie tylko radość płynącą z samej możliwości kierowania takim pojazdem, ale też stwarzają możliwość zabawy w transportowanie różnych przedmiotów. Traktorki są zabawkami bardzo stabilnymi, które łatwo się prowadzi. Traktorki wykonuje się z bardzo wytrzymałego plastiku z dodatkowymi elementami wykonanymi z metalu. Solidna konstrukcja sprawia, że mogą służyć dziecku przez wiele lat zabawy. Najciekawsze traktorki na pedały możemy znaleźć w linku- https://maludas.pl/c/118/traktorki-na-pedaly-pojazdy.html.

Prezent dla małego chłopca – jaki wybrać? 

Zabawa różnego rodzaju pojazdami może też przyjąć całkiem inną formę, zwłaszcza jeśli dziecko jest mniejsze. Wspaniałym prezentem dla malucha są pojazdy wykonane z drewna- są to zabawki bezpieczne, wykonane z większych części, stworzone z materiału ekologicznego i bardzo trwałego. Zabawki z drewna charakteryzują się wysoką jakością oraz tym, że naprawdę ciężko jest je zepsuć. W zależności od zainteresowań malucha można się zdecydować na zestaw tematyczny z autami wyścigowymi lub też na przykład z pojazdami budowy. A jaki prezent dla małego chłopca, który uwielbia ustawiać autka i je kolekcjonować? Świetnym do tego miejscem jest duży, drewniany, kilkupoziomowy parking, który daje możliwość ustawiania swoich pojazdów w dowolnej konfiguracji. Piętrowy parking może posiadać specjalny tor do zjazdu dla samochodzików. 

Tymczasem, w tej samej tematyce, ale już dla większych chłopców znajdziemy specjalne tory kaskadowe z dodatkowymi, mniejszymi pojazdami- również wykonanymi z drewna. Tor kaskadowy składa się z pojedynczych, kolorowych zjeżdżalni, a same autka to pojazdy przegubowe. Zabawa kaskadowym torem przeszkód to dobry trening dla małych rączek, a więc zabawka, która doskonali zdolności manualne dziecka. Jeśli więc zastanawiamy się, jaki prezent dla małego chłopca kupić- taki tor z pewnością sprawi mu dużo radości. 

Autka, koparki i inne pojazdy 

Im starsze dziecko tym mamy większe pole do popisu w kwestii wyboru takiego pojazdu na prezent, który będzie bardziej złożony, będzie posiadał więcej dodatkowych elementów i możliwości zabawy. I tutaj można śmiało podążać za zainteresowaniami dziecka, które płyną chociażby z oglądanych przez niego bajek. Najciekawszy prezent dla małego chłopca – jaki wybrać, jeśli ten uwielbia oglądać bajki z udziałem dzielnych strażaków? Idealnym prezentem będzie duży wóz strażacki, który będzie posiadał wyciąganą drabinę, węża do gaszenia pożarów, a także działającą syrenę alarmową. Tego typu zabawki mogą być naprawdę zajmujące, zwłaszcza jeśli należą do kategorii zabawek interaktywnych. Z pewnością będą w stanie przykuć uwagę malca na dłuższy czas. W taki sposób można skompletować całą remizę strażacką, a nawet pokusić się o zestawy z dodatkowymi postaciami dzielnych strażaków.