czw.. maj 23rd, 2024
folia

Branża przemysłowa z dnia na dzień rozwija się coraz bardziej. Nie byłoby to jednak możliwe bez ciągłego importu czy eksporty różnego rodzaju materiałów. A jeśli mowa o transporcie, coraz częstszym narzędziem, które nie tylko ułatwia, ale również zabezpiecza cały ten proces, są zyskujące coraz większą popularność folie stretchowe. Powstaje jednak pytanie, co to jest folia stretch? I dlaczego jest ona tak chętnie wykorzystywana nie tylko przez przedsiębiorców?

Co to folia strech?

Bez wątpienia coraz częściej spotykamy się z tym właśnie przedmiotem. Często nie zdając sobie nawet sprawy, z czym konkretnie obcujemy. W rzeczywistości, kiedy tylko mowa o tym rodzaju folii, w rzeczywistości odnosi się to do tak zwanej folii polietylenowej. Jest to właśnie poprawna nazwa, potocznie znanej folii stretchowej. Nikogo również nie zdziwi fakt, że jest to materiał, który w głównej mierze służy opakowywaniu różnych przedmiotów, od wielkich palet magazynowych, po zwykłe pudełka z jedzeniem na wynos. Tak więc ludzie chętnie korzystają z tego wynalazku w różnych dziedzinach życia. Przyjrzyjmy się mu jednak nieco bliżej. Warto bowiem również wiedzieć, z czego właściwie jest on wykonany.

Z czego zrobiona jest folia stretch?

Skoro wiadomo już, co to folia strech, należy wyjaśnić również, z czego właściwie jest ona wykonana. Tak właściwie nazwa mówi sama za siebie. Folia polietylenowa składa się bowiem niemal w 100% z materiału znanego pod nazwą liniowego polietylenu, który charakteryzuje się niską gęstością. Dzięki temu końcowy produkt, z jakiego korzystamy, może się poszczycić takimi cechami jak niezwykła elastyczność czy plastyczność. Mimo iż może na to nie wyglądać, nie należy jednak zapomnieć o tym, że cały proces wytwarzania tego materiału nie należy do najprostszych, a przez to też tanich, usług.

Kto najczęściej korzysta z folii stretchowej?

Większość z pewnością słyszała, jak i sama miała do czynienia z tym rodzajem opakowania. Oczywiście w dużej mierze korzystają z niego głównie firmy zajmujące się spedycją, transportem czy magazynowaniem danych towarów. Aby produkty bezpiecznie dotarły do miejsca docelowego, zabezpiecza je się między innymi kilkoma warstwami folii stretchowej. Dzięki takiemu zabiegowi nie tylko będą one mniej narażone na uszkodzenia, ale również na nieprzychylne warunki atmosferyczne, takie jak wysoka temperatura czy deszcz. Z tego też powodu równie chętnie po ten przedmiot sięgają rolnicy, czy właściciele gospodarstw rolnych, którzy dzięki niemu zabezpieczają zebrane już plony.

Od kiedy tylko wynalazek ten zyskał na popularności i coraz więcej ludzi dowiadywało się, co to jest folia strech, jego zastosowania raptownie wzrosły. Wystarczy chociażby wspomnieć o całkowicie prozaicznym, ale przy tym również praktycznym zastawaniu przez gospodynie domowe. Można chociażby owinąć talerz z jedzeniem kilkoma warstwami takiej folii by zapachy z lodówki nie przenikały do schowanego w niej jedzenia. Co więcej, dzięki takiemu zabiegowi, jedzenie utrzymuje świeżość przez znacznie dłuższy okres.

Właściwości folii stretchowej

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, dlaczego właściwie tan materiał cieszy się taką popularnością zarówno wśród ogromnych przedsiębiorstw, jak i w zaciszach prywatnych domostw. Bez wątpienia wpływ na to mają różne czynniki, zaczynając od uniwersalnego zastosowania, a kończąc na niezwykłych właściwościach fizycznych tego materiału. Jest on bowiem produkowany w taki sposób, aby charakteryzował się między innymi takimi cechami jak chociażby:

  • lekkość,
  • elastyczność,
  • rozciągliwość,
  • wodoodporność,
  • termoizolacyjność.

To właśnie te zalety sprawiają, że folia stretchowa jest coraz chętniej wybieranym materiałem, służącym do pakowania różnego rodzaju przesyłek czy innych rzeczy. Na stronie https://ergis.eu/ znajduje się szeroki wybór opakowań oraz folii o różnorodnej grubości, właściwościach czy zastosowaniu. Skoro wiadomo już, co to jest folia stretch, dla kogo jest przeznaczona oraz czym się charakteryzuje, nie pozostaje nic innego, jak zacząć z niej korzystać!